Kunnanvaltuusto

Kunnanvaltuusto valitaan valeilla joka neljäs vuosi. Kunnanvaltuustossa on 13 jäsentä. Nykyinen toimikausi on vuodet 2017-2021 (valtuustokausi 1.6.2017-31.5.2021). Valtuuston kokoukset ovat julkisia, jollei kokouksessa käsitellä asiaa tai asiakirjaa, joka on lailla säädetty salassa pidettäväksi. Valtuusto kokoontuu kunnanviraston valtuustosalissa osoitteessa Kauppakuja 2 A. Kutsu valtuuston kokoukseen julkaistaan kunnan verkkosivuilla  www.savukoski.fi ja sähköisellä ilmoitustaululla. Lisäksi ilmoitus valtuuston kokouksesta julkaistaan kunnan ilmoituslehdessä.

Esityslistat ja pöytäkirjat

 

Puheenjohtajat

Puheenjohtaja

Savukoski Jouko, Keskusta
jouko.savukoski@savukoski.fi

 

1. Varapuheenjohtaja

Orava Eeva, Kokoomus
eeva.orava@savukoski.fi

2. Varapuheenjohtaja

Halonen Jouni, Keskusta
jouni.halonen@savukoski.fi

Kunnanvaltuuston jäsenet

Ahvenainen Jouni, Keskusta
jouni.ahvenainen@savukoski.fi

Harju Irja, Vasemmistoliitto
irja.harju@savukoski.fi

Leppäjärvi Ilkka, Keskusta
ilkka.leppajarvi@savukoski.fi

Peltoniemi Helena, Kokoomus
helena.peltoniemi@savukoski.fi

Haapakoski Raimo, Keskusta
raimo.haapakoski@savukoski.fi

Kelloniemi Marja-Liisa, Keskusta
marja-liisa.kelloniemi@savukoski.fi

Luiro Anu, Keskusta
anu.luiro@savukoski.fi

Hannuniemi-Pulska Ritva, Kokoomus
ritva.hannuniemi-pulska@savukoski.fi

Kilpimaa Kari, Kokoomus
kari.kilpimaa@savukoski.fi

Mustajärvi Markus, Vasemmistoliitto
markus.mustajarvi@eduskunta.fi

Varavaltuutetut

Keskusta

Kuosku Sari

Puska Ari Veikko

Körkkö Teuvo

Korhonen Jarmo

Peltola Jorma

Pulska Petteri

Hannula Olli-Pekka

Kokoomus

Lakela Juhani

Savukoski Marja-Leena

Boman Tuula

Kuosku Marita

Vasemmistoliitto

Ahola Merja

Huttunen Jari