Kunnanhallitus

Kunnanhallituksen toimikausi on kaksi (2) vuotta. Nykyinen toimikausi on vuodet 2021-2023 (1.8.2021-31.5.2023). Kunnanhallituksessa on seitsemän (7) jäsentä ja lisäksi kokouksiin osallistuu valtuuston puheenjohtajisto. Kunnanhallitus kokoontuu kerran kuukaudessa pääsääntöisesti maanantaisin klo 17, pois lukien heinäkuu, joka on lomakuukausi. Tarvittaessa kokouksia voidaan pitää useamminkin. Pöytäkirja tarkastetaan viimeistään viikon kuluttua kokouksesta.

Esityslistat ja pöytäkirjat

 

Puheenjohtajat

Puheenjohtaja

Savukoski Jouko
jouko.savukoski@savukoski.fi
Varajäsen: Pulska Petteri

Varapuheenjohtaja

Aaltonen Reija
reija.aaltonen@savukoski.fi
Varajäsen: Anttonen Marja

Kunnanhallituksen jäsenet

Hietanen Jan
jan.hietanen@savukoski.fi
Varajäsen: Pulska Markku

Pulska Tiina
tiina.pulska@savukoski.fi
Varajäsen: Marjala Jani-Petri

Parkkima Jenna
jenna.parkkima@savukoski.fi
Varajäsen: Korhonen Jarmo

Puska Ari Veikko
ariveikko.puska@savukoski.fi
Varajäsen: Kelloniemi Marja-Liisa

Peltoniemi Helena
helena.peltoniemi@savukoski.fi
Varajäsen: Kuosku Sari