Kunnanhallitus

Kunnanhallituksen toimikausi on kaksi (2) vuotta. Nykyinen toimikausi on vuodet 2019-2021 (1.6.2019-31.5.2021). Kunnanhallituksessa on seitsemän (7) jäsentä ja lisäksi kokouksiin osallistuu valtuuston puheenjohtajisto. Kunnanhallitus kokoontuu kerran kuukaudessa pääsääntöisesti maanantaisin klo 17, pois lukien heinäkuu, joka on lomakuukausi. Tarvittaessa kokouksia voidaan pitää useamminkin. Pöytäkirja tarkastetaan viimeistään viikon kuluttua kokouksesta.

Esityslistat ja pöytäkirjat

 

Puheenjohtajat

Puheenjohtaja

Haapakoski Raimo
raimo.haapakoski@savukoski.fi
Varajäsen: Ahvenainen Jouni

Varapuheenjohtaja

Kilpimaa Kari
kari.kilpimaa@savukoski.fi
Varajäsen: Hannuniemi-Pulska Ritva

Kunnanhallituksen jäsenet

Huttunen Jari
jari.huttunen@savukoski.fi
Varajäsen: Harju Irja

Luiro Anu
anu.luiro@savukoski.fi
Varajäsen: Kuosku Sari

Kelloniemi Marja-Liisa
marja-liisa.kelloniemi@savukoski.fi
Varajäsen: Puska Ari Veikko

Peltoniemi Helena
helena.peltoniemi@savukoski.fi
Varajäsen: Lakela Juhani

Leppäjärvi Ilkka
ilkka.leppajarvi@savukoski.fi
Varajäsen: Korhonen Jarmo